• TEL.: +48 512 034 700
  • E-MAIL: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Witam, nazywam się Łukasz Matuszewski. Mam 31 lat. Urodziłem się i mieszkam w Poznaniu. Prowadzę własną działalność gospodarczą w zakresie pilotażu grup turystycznych. Płynnie posługuję się językiem angielskim, komunikatywnie włoskim i niemieckim. Założyłem tę stronę chcąc nieco przybliżyć moją osobę przyszłym zawodowym partnerom.

Ciekawość świata, cuda natury oraz chęć poznania innych kultur skierowały mnie na studia turystyczne. Latem 2008 roku uzyskałem licencję pilota wycieczek krajowych i zagranicznych wydaną przez Urząd Marszałkowski województwa wielkopolskiego. Po uzyskaniu uprawnień rozpocząłem pracę w biurze podróży, które specjalizuje się w turystyce aktywnej (wyjazdy narciarskie, spływy kajakowe). Przez dwa lata byłem odpowiedzialny za opracowanie zimowej i letniej oferty, reklamę oraz sprzedaż. Zdobywałem również doświadczenie jako kierownik placówek wypoczynku na obozach sportowych Mosińskiego Klubu Żeglarskiego w Dymaczewie pod Mosiną. W przeciągu tych kilku lat miałem okazję pilotować przejazdy wahadłowe, wycieczki szkolne, pielgrzymki, wyjazdy osób niepełnosprawnych, wyjazdy narciarsko-snowboardowe, incoming, turystykę biznesową, a także imprezy typu incentive.

Jako że jestem osobą energiczną, towarzyską i z poczuciem humoru, los skierował mnie na scenę. Od 2006 roku jestem członkiem poznańskiego Kabaretu Czołówka Piekła, który regularnie bierze udział zarówno w lokalnych, jak i ogólnopolskich przedsięwzięciach. Energia towarzysząca występom kabaretowym przyniosła kolejne wyzwanie – usługi konferansjerskie. W przerwach między pilotowaniem kolejnych wycieczek często wcielam się w rolę konferansjera, komentatora, prowadzącego czy animatora.

Swoją pracę wykonuję zawsze z prawdziwą pasją i wielką przyjemnością. Gwarantuję wysoką jakość świadczonych usług – będę świetnym opiekunem i towarzyszem podróży dla Państwa klientów. Zapraszam do współpracy.
 


prywatnie

Moje prywatne podróże związane są najczęściej z czynnym uprawianiem sportu podczas wędrówek górskich (Tatry, Bieszczady) czy wycieczek rowerowych. Z kolei wyprawy w najdalsze zakątki świata są dla mnie ciekawym i zjawiskowym wyzwaniem. Ze wszystkich odwiedzonych przeze mnie krajów najchętniej wracam do Włoch.

Lubię sport - zwłaszcza gry zespołowe, narciarstwo, pływanie, kajakarstwo i bieganie. Przez wiele lat trenowałem kajakarstwo w KS „Energetyk”, zdobywając dwa medale Mistrzostw Polski Juniorów (Bydgoszcz, Olsztyn) w kajakowej dwójce z Piotrem Matuszakiem (2002). Kilku moich przyjaciół do dzisiaj reprezentuje barwy naszego kraju w tej dyscyplinie sportu. Gdy tylko mam okazję zobaczyć ich na torze, dodaję im sił kibicując z brzegu.

Interesuję się także kinematografią. Moimi ulubionymi aktorami są amerykanie włoskiego pochodzenia - Robert de Niro i Al Pacino.
 


wykształcenie

mgr TURYSTYKI I REKREACJI
Wydział Turystyki i Rekreacji
Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu

Studia podyplomowe w zakresie PUBLIC RELATIONS
Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Studium AKTORSKIE
Szkoły artystyczne - Regionalny Ośrodek Edukacji w Poznaniu

Policealna SZKOŁA FINANSÓW
Specjalizacja – rachunkowość komputerowa

 


uprawnienia

Certyfikat Pilota Wycieczek   Instruktor Rekreacji Ruchowej
Kierownik Placówek Wypoczynku   Kurs Pierwszej Pomocy
Wychowawca Kolonijny   Wpis do ewidencji działalności gosp.

 


przydatne linki

Wirtualna mapa świata   MKiDN
Informacje o strefach czasowych   Informacje turystyczne o Polsce
Szczegółowy serwis pogodowy   Wszystko o Azji
Aktualne kursy walut NBP   Lista szczepień
Kopalnia wiedzy dla podróżujących   Malaria - informacje o chorobie
Polak za granicą - poradnik   Serwis poświęcony zdrowiu w podróży